Biz Kimiz?

Biz Kimiz?

BİZE DAİR

2016 yılında 10 lisans öğrencisinin uzay çalışmalarını takip etmek ve beraber çalışma ortamı oluşturmak amacıyla kurulan KTÜ Uzay Kulübü çalışmalarına aktif olarak devam etmektedir. Teknik ve sosyal etkinlik alanlarında çalışmalar yürüten kulübümüz Karadeniz Teknik Üniversite’sinin en aktif kulüpleri arasında yer almaktadır. 250’ye yakın aktif üyesi ve mezunlarıyla birlikte 300 kişilik dev bir aileye sahiptir. Her geçen gün üye sayımız artmaktadır.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceye girmeye hak kazanan KTÜ Uzay Kulübü takımları ve alanında uzman ve yetkili kişileri Trabzon halkı ve üniversite öğrencilerle buluşturan KTÜ Uzay Kulübü Türkiye’de tanınan kulüplerden biri olmuştur. Misyon ve vizyonları doğrultusunda çalışmalarını sürdüren KTÜ Uzay Kulübü çalışmalarına son hız devam etmektedir.

VİZYONUMUZ

Karadeniz Teknik Üniversitesi Uzay Kulübü olarak kendini havacılık ve savunma sanayinde geliştirmiş, teknik donanıma sahip insan kaynağı yetiştirmek. Kulübümüzün kuruluşunda bu yana edinilen tecrübeler ışığında uzay ve havacılık alanlarındaki yarışmalara katılım sağlayarak takım içi üretkenlik, yaratıcılık kazandırmak. Uzay ve havacılık sektöründeki deneyimli kişileri, çalışma yapan akademisyenleri okulumuzda ağırlayarak Trabzon halkına ve üniversite öğrencilerine güncel bilgileri aktarmak.

MİSYONUMUZ

Karadeniz Teknik Üniversitesi Uzay Kulübü bünyesinde bulunan genç mühendis adayları olarak, uzay
bilgi ve teknolojilerini toplum yararına sunmak, havacılık ve uzay alanındaki ihtiyaçlara teknik çözümler
bulmak, mühendis adaylarına din, dil, ırk ve cinsiyet ayrımı gözetmeden eşit şartlar sunmak, ulusal ve
uluslararası yarışmalarda aktif rol oynayarak okulumuzu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek.