Etkinliklerimiz

Etkinliklerimiz

KTÜ UZAY KULÜBÜ olarak teknik faaliyetler haricinde sosyal alanda da en etkin şekilde faaliyet göstermekteyiz. Sosyal Etkinlik adı altında kulüp üyelerimizle birlikte etkinlik yapmaktayız. Uzayın sadece teknikten ibaret olmadığına, tüm uzay severlerin bölüm fark etmeksizin bu alanda çalışmalar yapabileceğine ve ortak bir noktada buluşabileceğine inanıyoruz.
Uzay Kulübü olarak teknik geziler, gözlem geceleri, film/belgesel izleme etkinlikleri, sempozyumlar, spor aktiviteleri, sosyal sorumluluk projeleri ve en büyük etkinliğimiz olan Uzay Günü etkinliklerimizi gerçekleştirmekteyiz.

UZAY GÜNÜ

 

18 Mayıs 2022 tarihinde Prof. Dr. Osman Turan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirdiğimiz etkinliğimiz dört oturumdan oluşmuş ve 250’yi aşkın kişi katılımı sağlanmıştır.

2
6
9
7
5
4
16
17
19
8
20

İTÜ Uzay Sistemleri Tasarım ve Test Laboratuvarı Sorumlusu Prof. Dr. Alim Rüstem ASLAN, DetlaV Uzay Teknolojileri Şirketi Genel Müdürü Arif KARABEYOĞLU, UzayA Hukuk ve Bilim Derneği Başkanı Abdurrahman UZUN ve Hello Space CEO’su Muzaffer DUYSAL’ın konuşmaları, fuaye alanında açılan teknik ekip stantlarımız ve resim sergisiyle ilgi odağı olmuştur.

TANIŞMA TOPLANTIMIZ

6 Ekim The Fenomen Cafe’de gerçekleşen tanışma toplantımızda yeni üyelerimizle yakından tanıştık ve kaynaştık. Toplantı sonrası karaoke etkinliğimizle eğlenceli ve samimi anlar yaşandı.

4
5
2
1
3

Önceki
Sonraki

GÖZLEM ETKİNLİKLERİMİZ

Kulübümüzde bulunan teleskopla açık havalarda ve gözlemlenebilir olaylarda gözlem etkinlikleri düzenlenmektedir. Ay, Gezegen, Büyük Yıldız, Tutulma ve ISS geçişi gibi olaylarda gözlem yapılarak eğlenceli anlar yaşanmaktadır.

 

3
2
1

Önceki
Sonraki

GTÜHUK – UZAY GÜNLERİ: ARTEMİS

Gebze Teknik Üniversitesi Havacılık ve Uzay Kulübünün düzenlediği Uzay Günleri: Artemis etkinliğinde özel davetli olarak bulunduk. Kulübümüz stant açarak yaptığı ürünleri sergiledi ve alanda bulunan etkin şirket ve isimlerle daha yakından bağlantı kurdu.

İFTAR YEMEĞİ

Ramazan ayında oruç tutan arkadaşlarımızla beraber iftar yemeği düzenledik. Yemek önce ve sonrası keyifli sohbet ederek güzel vakit geçirdik.

GELECEĞİN DİJİTAL DÜNYASI

TTSO Trabzon AB Bilgi Merkezi tarafından KTÜ Kariyer Merkezi, KTÜ Uzay Kulübü, KTÜ Avrupa Birliği Kulübü ve Avrupa İşletmeler Ağı’nın destekleri ile düzenlenen Geleceğin Dijital Dünyası
etkinliğimizi tamamladık.

KARAKAYA ORTAOKULU KULÜP ZİYARETİ

Kulübümüzü ziyarete gelen miniklere uzayla ilgili bir sunum yaptık. Ardından kulüp odamız ve atölyemizi inceleyen meraklı arkadaşlarımızla oyunlar oynayıp sorularına cevap verdik.

TEKNİK EĞİTİMLER

Yurt içi ve yurt dışı yarışmalara hazırlık sürecinde dönem başında ihtiyaç duyulan ve popüler olan alanlarda deneyimli arkadaşlarımız tarafından teknik eğitimler verilmektedir.

EYLÜL BİLGİN KONUŞMASI

Stanford Üniversitesi’nde Havacılık Mühendisi olarak görev yapan Eylül Bilgin’in sunumuyla “Uçak ve Füzelerde Türbülans” konferansı gerçekleştirildi.

İZLEME GECELERİ

Kulüp üyelerimizle birlikte uzayla ilgili film ve belgesel izleme etkinliklerimiz yapılmaktadır. İzleme sonrası fikir ve teori tartışmalarıyla izlenen yapıtı analiz ederek beyin fırtınası yapılmaktadır.